Pierwszego grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o AIDS, w którym wzięły udział klasy pierwsze, drugie i trzecie technikum. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania związane z profilaktyką choroby, drogami zakażenia wirusem HIV oraz zachowaniami zwiększającymi ryzyko zachorowań. W niezwykle zaciętej rywalizacji międzyklasowej udało się wyłonić najlepiej przygotowane drużyny. Zwyciężyła klasa 3TG (w składzie: Dagmara Tyran, Anna Zygmunt, Miłosz Leśniak), drugie miejsce zajęła klasa  2TEG, którą reprezentowały: Julia Szczerbowska, Monika Bies i Ewelina Wanat, na trzecim miejscu uplasowały się dziewczyny z 1TOR: Patrycja Domasik, Karolina Szafran i Wiktoria Mioraj, natomiast na czwartym: Karolina Goc, Sabina Jaskółka i Dominik Wilczak – reprezentujący 2TG.

Turniej w naszej szkole odbywa się po raz piąty. Jego celem jest promocja zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia oraz dokonywania przez młodych ludzi mądrych wyborów. Nasza młodzież już wie, że życie jest zbyt interesujące i pasjonujące by je narażać, podejmując nieprzemyślane i ryzykowne zachowania.

Agnieszka Pilarczyk-Wawręty