Powiatowy Zespół Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych jest szkołą kształcącą w konkretnych zawodach.

Oprócz przygotowania naszych uczniów do egzaminów zawodowych staramy się, aby mieli oni stały kontakt z pracodawcami czy nowościami, z jakimi mogą spotkać się na rynku pracy. Od ponad roku współpracujemy z krakowską firmą Shoper, która dostarcza sprzedawcom oprogramowanie dla sklepów internetowych. W ubiegłym tygodniu udało się zorganizować w naszej szkole spotkanie pracowników Shopera z naszymi ekonomistami. Wykładu prowadzonego przez panią Annę Regulską i pana Dominika Cisonia wysłuchali uczniowie z wszystkich klas ekonomicznych. Ekonomiści spotkali się z współczesną tematyką związaną z e-biznesem. Nasi goście poruszyli wiele ciekawych tematów związanych z mediami społecznościowymi, takimi jak Facebook, Instagram, YouTube, Linkedln, Pinterest, Snapchat, Tik Tok czy blogi internetowe. Na wykładzie poruszono także wiele ciekawych treści związanych z potrzebą samokształcenia i samorealizacji. Mamy nadzieję, że nasi ekonomiści wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce.

Tekst i zdjęcia: Monika Wróbel