Kształcenie zawodowe w czasach pandemii wygląda nieco inaczej.

Naszym celem jest doskonalenie kompetencji uczniów, dlatego umożliwiliśmy im udział w Wirtualnym Festiwalu Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Akademię Umiejętności Eurocash w ramach Europejskiego Tygodnia Umiejętności.
Wirtualne spotkania nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych i uczniów przybrały formę interaktywnego warsztatu. Nauczyciele i uczniowie Ekonomika na platformie edukacyjnej połączyli się z uczniami z całej Polski. W programie Festiwalu odbywały się między innymi warsztaty: jak zaplanować swoją karierę zawodową, w jaki sposób potencjał i talent ma wpływ na rozwój kariery, jak wyznaczać i konsekwentnie realizować cele, w jaki sposób rozwijać swoją wiedzę, talenty i umiejętności zawodowe. Można było zrobić test na osobowość oraz zobaczyć na przykładzie sylwetek słynnych postaci ze świata filmu i sportu, że marzenia się spełniają, ale – wymaga to jednak dużej pracy.
- Mamy nadzieję, że udało nam się choć trochę zmotywować naszych uczniów do pracy nad realizacją własnych celów. Cudownie, gdy marzenia się spełniają, należy jednak pamiętać, że nie dzieje się to samo z siebie - podsumowuje Monika Wróbel, nauczyciel przedmiotów zawodowych ekonomicznych w Ekonomiku, koordynator Wirtualnego Festiwalu Umiejętności Zawodowych.

Tekst: Monika Wróbel
Zdjęcia: Monika Wróbel i Małgorzata Rybak