Pierwszego grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o AIDS, w którym wzięły udział klasy pierwsze i drugie technikum.

Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z profilaktyką choroby, drogami zakażenia wirusem HIV oraz zachowaniami zwiększającymi ryzyko zachorowań. W niezwykle zaciętej rywalizacji międzyklasowej wyłoniono najlepiej przygotowane drużyny. Zwyciężyła klasa II TER, ale dużą wiedzą wykazały się również uczennice z klas II TG oraz I TEG, które zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Turniej w naszej szkole odbywa się po raz czwarty. Jego celem jest promocja zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia oraz dokonywania przez młodych ludzi mądrych wyborów.  Nasza młodzież już wie, że życie jest zbyt interesujące i pasjonujące, by je narażać, podejmując nieprzemyślane i ryzykowne zachowania.

Agnieszka Pilarczyk-Wawręty