I miejsce Szkoły i puchar przewodni w konkursie „Oświęcim dla turysty” pod patronatem Starosty Oświęcimskiego i Prezydenta Miasta Oświęcim. Uczennice klasy II Technik obsługi Turystycznej uzyskały dodatkowo I miejsce indywidualnie (Dominika Supłat) i II miejsce indywidualnie (Joanna Waligóra).

Jak co roku uczniowie uczący się w zawodzie technik ekonomista wzięli udział w „Konkursie wiedzy z rachunkowości i finansów jednostek gospodarczych” organizowanym przez Stowarzyszenie Księgowych w Krakowie.  W II etapie finałowe VI miejsce wywalczyła Katarzyna Kowalczyk z klasy IV TEK.

W rywalizacji drużynowej (trzyosobowej: Katarzyna Kowalczyk, Sara Mynarska, Monika Tyran) uczennice zajęły II miejsce wśród 22 szkół z obszaru Małopolski. Katarzyna Kowalczyk zakwalifikowała się do etapu centralnego „Ogólnopolskiego konkursu z rachunkowości”, który odbył się w dniach 6-7.03.2014 r. w Rzeszowie. Dwie uczennice z klasy IV TEK: Katarzyna Kowalczyk i Sara Mynarska zakwalifikowały się do finału XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Wszyscy finaliści otrzymają zaświadczenie będące podstawą zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Serdecznie gratulujemy.

Marta Marusza, uczennica kl. IV TH i Daniel Podolski z kl. IV TOT brali udział w III Konkursie Języka Angielskiego Zawodowego zorganizowanego przez Technikum Hotelarsko-Turystyczne w Zakopanem w dniu 7 marca 2014 r. Ich prezentacja multimedialna imprezy turystycznej była wśród trzech najlepszych, ogółem zajęli czwarte miejsce na siedem drużyn.

I Olimpiada Wiedzy o Turystyce – w etapie okręgowym w Bielsku-Białej Karolina Budka zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do etapu centralnego. VII miejsce w Polsce technikum obsługi turystycznej w Rankingu Egzaminów Zawodowych 2014 przeprowadzanym przez portal Perspektywy.

I Olimpiada Wiedzy o Turystyce – Spała 2014 – XII miejsce i tytuł finalisty etapu centralnego uzyskała Karolina Budka z kl. IV TOT, a jej prezentacja produktu turystycznego „Oświęcim muzycznie czyli Life Festival” otrzymała specjalne wyróżnienie.

Maria Domider, Karolina Górkiewicz i Klaudia Kurasiak z klasy III TEG  zdobyły pierwsze miejsce w Konkursie Wojewódzkim Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości. Dla zwycięzców organizatorzy (Wyższa Szkoła Europejska  oraz Studenckie Forum Business Centre Club) przygotowali cenne nagrody: indeksy Wyższej Szkoły Europejskiej na kierunku zarządzanie oraz semestralny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych Profi -Lingua. Największą atrakcją dla finalistek jest jednak wycieczka do Europarlamentu w Brukseli ufundowana przed europosłankę Różę Thun.

Sukcesy sportowe:

Rozegrany 10 października Szkolny Turniej Tenisa Stołowego przyniósł wiele zaciętej walki i emocji, ale był też okazją do wspaniałej zabawy. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Damian Przybyła, uczeń klasy II w, który w finale pokonał swojego imiennika, Damiana Dejnarowicza z II TEH. Obaj uczniowie w nagrodę będą reprezentować naszą szkołę na zawodach powiatowych. W konkursie dziewcząt triumfowała natomiast Klaudia Kamińska z klasy II TG.

Sukces sportowy badmintonistów. Po raz pierwsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rozgrywkach badmintonowych. W Powiatowej Licealiadzie Turnieju Drużynowego w Badmintonie Barbara Górkiewicz i Iga Luranc (uczennice kl. III TEG) zajęły III miejsce, a drużyna chłopców w składzie Piotr Dyczkowski i Patryk Olejarz - miejsce IV.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą doskonalić swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu i odniosą jeszcze niejeden sukces.

Reprezentacje Ekonomika zajęły trzecie miejsca w rozegranych 11 grudnia 2013 roku Powiatowych Zawodach Drużynowych w tenisie stołowym zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Kamińska i Diana Zborowska oraz Damian Dejnarowicz i Adrian Feluś.

Reprezentacja dziewcząt w piłce koszykowej w składzie: Adrianna Lisak, Patrycja Wojtaszczyk, Klaudia Bąk, Sabina Huczek, Klaudia Kamińska, Katarzyna Kapela i Martyna Plewka wywalczyła w grudniu ubiegłego roku na zawodach miejskich awans do zawodów powiatowych. W styczniu 2014 roku nasze dziewczyny w nieco zmienionym składzie (ponieważ kontuzjowaną Klaudię Kamińską zastąpiła wracająca po chorobie Kinga Kryska) zagrały w zawodach powiatowych i zajęły w nich III miejsce.

22 stycznia 2014 roku na oświęcimskiej pływalni odbyła się Powiatowa Licealiada Młodzieży. Startowało osiem szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu, w tym nasza reprezentacja. Najlepiej zaprezentowała się Karolina Gołyźniak z klasy I TOH, która na swoim dystansie (50 m stylem grzbietowym) nie dała szans rywalkom, we wspaniałym stylu zajęła I miejsce i tym samym wywalczyła awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!!!