Paweł Rola, ekonomista z klasy IIITE, zdobył tytuł Finalisty w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Uczeń został zwolniony z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, otrzymując maksymalną ilość punktów (100%).
Miłosz Leśniak 1T. Wyróżnienie w konkursie na recenzję książki szczebla wojewódzkiego "Drzewo Recenzji 2016" Kraków, Wojewódzka Biblioteka Publiczna.
Justyna Janosz z klasy IV TOT zajęła III miejsce w Konkursie o Indeks „Znaczenie turystyki w rozwoju regionalnym” w ramach projektu Uwolnij wyobraźnię  organizowanego przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej i otrzymała w nagrodę bezpłatny rok studiów na WSTiE o wartości 4100 zł oraz nagrodę rzeczową - profesjonalne słuchawki.
Klaudia Waksmundzka z III TOH i Paulina Talaga z I TOH zostały finalistkami III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.

Sukcesy sportowe:

Paulina Załuska i Nikola Drabik z klasy II TG a wywalczyły Mistrzostwo Powiatu w Siatkówce Plażowej dziewcząt.

18 maja na stadionie MOSiR w Oświęcimiu przeprowadzono zawody lekkoatletyczne w konkurencjach indywidualnych kobiet i mężczyzn. Uczniowie naszej szkoły zdobyli 7 medali indywidualnie oraz drużynowo III miejsce w sztafecie 4x100m kobiet. A oto nasi medaliści:

• II miejsce w biegu na 200m – Tomasz Lewandowski (I w)
  • II miejsce w biegu na 400m – Jakub Soboń (I TOH)
  • II miejsce w skoku w dal – Gabriela Wojtas (I TG)
  • III miejsce w biegu na 100m – Tobiasz Małkiewicz (III TE)
  • III miejsce w biegu na 400m – Aneta Wądrzyk (I TOH)
  • III miejsce w skoku w dal – Klaudia Grzesina (I w)
  • III miejsce w pchnięciu kulą – Dominik Pacyna (I TG)
  • III miejsce – sztafeta 4x100m: Aneta Wądrzyk, Dominika Kuras, Gabriela Wojtas, Justyna Wilczak.
12 kwietnia uczeń klasy III TGa, Mateusz Dumalski, zajął wysokie III miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych przeprowadzonych na terenach przyszkolnych ZSZ TS w Oświęcimiu. Naszą szkołę reprezentowali także Krzysztof Frelian z III TGa oraz Aneta Wądrzyk i Karolina Golda z I TOH.
I miejsce w Powiatowej Licealiadzie w Badmintonie zdobyły uczennice kl. I TOH Roksana Leśniak i Julia Jarnot. Zawody odbyły się 2 grudnia w PZ NR 3 SOiT.