Zasady rekrutacji kandydatów do oddziałów klasy pierwszej technikum i branżowej szkoły I stopnia w Powiatowym Zespole Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im Komisji Edukacji Narodowej w Oświęcimiu
na rok szkolny 2025/2026
dla absolwentów szkoły podstawowej
Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r. poz. 1082, ze zm. oraz poz. 762).
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do publicznych przedszkoli, szkół i placówek (Dz. U. z 2022 r. poz. 2431, ze zm.).
- 1 Zasady ogólne
- Kandydatów do oddziałów klas pierwszych szkół wchodzących w skład Powiatowego Zespołu Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu przyjmuje się na podstawie postępowania rekrutacyjnego. Postępowanie to przeprowadza powołana przez dyrektora szkoły Komisja Rekrutacyjna.
- Postępowanie prowadzone jest na wniosek rodzica (opiekuna prawnego) kandydata.
- Wniosek zawiera:
3.1. imię, nazwisko, datę urodzenia oraz numer PESEL kandydata, a w przypadku braku numeru PESEL – serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
3.2. imiona i nazwiska rodziców (opiekunów prawnych) kandydata,
3.3. adres miejsca zamieszkania rodziców (opiekunów prawnych) i kandydata,
3.4. adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców (opiekunów prawnych) kandydata, o ile je posiadają,
3.5. wskazanie kolejności wybranych publicznych szkół, w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych,
3.6. wskazanie wybranych oddziałów w danej szkole, w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.
- Do wniosku w razie potrzeby dołącza się:
4.1. oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata,
4.2. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2018 r. poz. 511 z późn. zm.),
4.3. prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem,
4.4. dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2018 r. poz. 998, 1076, 1544 i 2245 oraz z 2019 r. poz.730),
4.5. opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej o problemach zdrowotnych ograniczających możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia.
- Oświadczenia, o których mowa w ust. 4.1, 4.3 składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.”. Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
- Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach, o których mowa w ust. 4.1, 4.3, w terminie wyznaczonym przez przewodniczącego, lub może zwrócić się do wójta (burmistrza, prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce zamieszkania kandydata o potwierdzenie tych okoliczności. Wójt (burmistrz, prezydent miasta) potwierdza te okoliczności w terminie 5 dni.
- Wniosek o przyjęcie do szkoły należy pobrać (i w razie takiej potrzeby wydrukować – zgodnie z §2 ust 4) z systemu elektronicznego naboru, ze strony internetowej https://rekrutacje-krakow.pzo.edu.pl/omikron-public/.
- W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat jest zobowiązany do dostarczania, w ustalonych terminach, określonych w §5, następujących dokumentów:
8.1. wniosku o przyjęcie do szkoły,
8.2. świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
8.3 zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z art. 22 ust. 2 pkt. 8 ustawy o systemie oświaty,
8.4. zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu,
8.5. dwóch zdjęć,
8.6 dodatkowo – w przypadku kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów kształcących pracowników młodocianych – umowę o pracę, kandydatów tych nie obowiązuje dostarczenie dokumentów, o których mowa w pkt. 8.4.
- 2 Przebieg rekrutacji
- Postępowanie rekrutacyjne do technikum i branżowej szkoły I stopnia jest przeprowadzane z wykorzystaniem systemu informatycznego, zwanego dalej systemem elektronicznego naboru.
- Kandydat do technikum i branżowej szkoły I stopnia w Powiatowym Zespole Nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu dokonuje rejestracji (wypełnia wniosek o przyjęcie do wskazanych przez siebie szkół) w systemie elektronicznego naboru. Kandydat może wskazać we wniosku co najwyżej trzy wybrane przez siebie szkoły publiczne, w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych. W obrębie jednej szkoły kandydat ma możliwość wyboru dowolnej liczby oddziałów.
- Kandydat zainteresowany więcej niż jednym oddziałem w wybranej szkole wskazuje we wniosku kolejno interesujące go oddziały, w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.
- Kandydat składa w szkole, której oddział wskazał jako pierwszy, pobrany i wydrukowany z systemu wniosek o przyjęcie do szkoły, podpisany przez rodzica (opiekuna prawnego).
- Po ukończeniu szkoły podstawowej kandydat dostarcza do szkoły, której oddział wskazał jako pierwszy, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty (lub ich poświadczone przez dyrektora szkoły podstawowej kopie).
- Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych oraz kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej, kandydat zakwalifikowany do przyjęcia potwierdza wolę podjęcia nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty (jeśli wcześniej złożył kopie), kandydat jest zobowiązany także do dostarczenia zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, dwóch zdjęć i dodatkowo – w przypadku kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów kształcących pracowników młodocianych – umowy o pracę.
- Komisja Rekrutacyjna ogłasza wyniki rekrutacji w formie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.
- 3 Kryteria decydujące o przyjęciu do szkoły
- O przyjęciu kandydata do klasy pierwszej technikum lub branżowej szkoły I stopnia (z wyjątkiem kandydata spełniającego warunek zawarty w ust. 10) decyduje liczba punktów uzyskanych za:
1.1. wyniki egzaminu ósmoklasisty, zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu,
1.2. wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły,
1.3. ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem,
1.4. szczególne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej:
- a) uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkoły, z wyjątkiem tytułu laureata lub finalisty ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz tytułu laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim,
- b) osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu.
- Przepisu ust. 1.1. nie stosuje się do kandydatów, którzy na podstawie odrębnych przepisów zostali zwolnieni z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty.
Przyznawanie punktów w postępowaniu rekrutacyjnym
- Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym za oceny z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych, a także za wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz inne osiągnięcia wynosi 200, w tym:
3.1. maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za egzamin ósmoklasisty – 100 punktów,
3.2. maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki i dwóch obowiązkowych zajęć edukacyjnych (wskazanych w załączniku nr 1) – 72 punkty,
3.3. liczba punktów możliwych do uzyskania za ukończenie szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 7 punktów,
3.4. maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za inne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – 21 punktów.
- Wyniki egzaminu ósmoklasisty (zawarte w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach egzaminu) są przeliczane następująco:
4.1. z języka polskiego – wynik przedstawiony w procentach mnoży się przez 0,35,
4.2. z matematyki – wynik przedstawiony w procentach mnoży się przez 0,35,
4.3. z języka obcego nowożytnego – wynik przedstawiony w procentach mnoży się przez 0,3.
- Przy ustalaniu liczby punktów za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej zzajęć edukacyjnych wskazanych w załączniku nr 1 stosuje się następujące przeliczenia:
Ocena |
Liczba punktów |
celujący |
18 |
bardzo dobry |
17 |
dobry |
14 |
dostateczny |
8 |
dopuszczający |
2 |
- Za szczególne osiągnięcia ucznia wymienione w świadectwie ukończenia szkoły podstawowej wskazane w ust. 1 pkt. 1.4 lit. a kandydat może uzyskać co najwyżej 18 pkt, przy czym stosuje się następujące zasady przydzielania punktów:
6.1. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty na podstawie zawartych porozumień:
- a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
- b) tytułu laureata konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
- c) tytułu finalisty konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
6.2. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu międzynarodowym lub ogólnopolskim:
- a) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
- b) tytułu laureata konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
- c) tytułu finalisty konkursu tematycznego albo interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów;
6.3. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty:
- a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
- b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
- c) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
- d) tytułu finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
- e) tytułu laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
- f) tytułu finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego – przyznaje się 3 punkty;
6.4. uzyskanie w zawodach wiedzy będących konkursem o zasięgu ponadwojewódzkim lub wojewódzkim:
- a) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 10 punktów,
- b) dwóch lub więcej tytułów laureata konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 7 punktów,
- c) dwóch lub więcej tytułów finalisty konkursu przedmiotowego – przyznaje się 7 punktów,
- d) tytułu laureata konkursu interdyscyplinarnego – przyznaje się 5 punktów,
6.5. uzyskanie wysokiego miejsca nagrodzonego lub uhonorowanego zwycięskim tytułem w zawodach wiedzy innych niż wymienione w pkt. 6.1 – 6.4, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, na szczeblu:
- a) międzynarodowym – przyznaje się 4 punkty,
- b) krajowym – przyznaje się 3 punkty,
- c) wojewódzkim – przyznaje się 2 punkty,
- d) powiatowym – przyznaje się 1 punkt.
- W przypadku gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie z takich samych zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, o których mowa w ust. 6, na tym samym szczeblu oraz z tego samego zakresu, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przyznaje się jednorazowo punkty za najwyższe osiągnięcie tego ucznia w tych zawodach w dowolnej klasie szkoły podstawowej, z tym że maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.
- Wykaz konkursów, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt. 1.4 lit. a jest zamieszczony na stronie internetowej Małopolskiego Kuratorium Oświaty
https://kuratorium.krakow.pl/category/szkoly-i-placowki/rekrutacja/ .
- Za osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu przyznaje się 3 punkty.
- Laureat lub finalista ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej oraz laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzonych zgodnie z art. 22 ust. 2 pkt. 8 ustawy o systemie oświaty jest przyjmowany w pierwszej kolejności, jeśli posiada świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.
- W przypadku kandydata zwolnionego z obowiązku przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty przelicza się na punkty oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego, wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej, przy czym sposób przeliczania ocen na punkty jest następujący:
z języka polskiego i matematyki:
Ocena |
Liczba punktów |
celujący |
35 |
bardzo dobry |
30 |
dobry |
25 |
dostateczny |
15 |
dopuszczający |
10 |
z języka obcego nowożytnego:
Ocena |
Liczba punktów |
celujący |
30 |
bardzo dobry |
25 |
dobry |
20 |
dostateczny |
10 |
dopuszczający |
5 |
Ustalanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych do szkoły
- Ustalenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do szkoły następuje według kolejności uzyskanych łącznie punktów.
- W przypadku, gdy Komisja Rekrutacyjna musi podjąć decyzję o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu kandydatów o równorzędnych wynikach uzyskanych w postępowaniu kwalifikacyjnym (etap pierwszy), stosuje się zasadę, że
13.1. w drugim etapie: pierwszeństwo mają kandydaci z problemami zdrowotnymi ograniczającymi możliwości wyboru kierunku kształcenia ze względu na stan zdrowia, potwierdzonymi opinią publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej,
13.2. w trzecim etapie (o ile szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami) bierze się pod uwagę łącznie następujące kryteria:
- wielodzietność rodziny kandydata,
- niepełnosprawność kandydata,
- niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
- niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
- niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
- samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
- objęcie kandydata pieczą zastępczą.
Kryteria te mają jednakową wartość.
- Listę kandydatów przyjętych do szkoły ustala się na podstawie listy kandydatów zakwalifikowanych, którzy potwierdzili wolę podjęcia nauki i dostarczyli wszystkie wymagane dokumenty. Listę kandydatów nieprzyjętych do szkoły ustala się na podstawie listy kandydatów zakwalifikowanych, którzy nie potwierdzili woli podjęcia nauki lub nie dostarczyli wszystkich wymaganych dokumentów. Lista zawiera, o ile takie są, informację o liczbie wolnych miejsc.
- Listy, o których mowa w ust. 12 i 14, podaje się do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie szkoły. Listy zawierają imiona i nazwiska kandydatów uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia.
- Dzień podania do publicznej wiadomości listy, o której mowa w ust. 12 i 14, jest określany w formie adnotacji umieszczonej na tej liście, opatrzonej podpisem przewodniczącego Komisji Rekrutacyjnej.
- W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty, wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie list, o których mowa w § 2 ust. 6 i 7, podaje się do publicznej wiadomości także na stronie internetowej szkoły www.pz4seg.pl.
- Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do szkoły w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2025/2026, mogą przystąpić do postępowania rekrutacyjnego uzupełniającego, o ile szkoła posiada wolne miejsca.
- 5 Terminy związane z postępowaniem rekrutacyjno-kwalifikacyjnym
- Terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do technikum i branżowej szkoły I stopnia są następujące:
Termin |
Realizowane zadania (czynności) |
data / godzina |
|
Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym |
|
od 12 maja do 9 lipca 2025 r. |
Kandydat rejestruje się drogą elektroniczną w systemie elektronicznego naboru do co najwyżej trzech wybranych szkół, a następnie składa w szkole, której oddział wskazał jako pierwszy, pobrany i wydrukowany z systemu wniosek o przyjęcie do szkoły, podpisany przez rodzica, a także dokumenty wymienione w § 1 ust. 4. |
od 27 czerwca do 9 lipca 2025 r. |
Kandydat dostarcza świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty. |
16 lipca 2025 r. do godz. 1200 |
Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów klasy pierwszej oraz listy kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów klasy pierwszej. |
od 12 maja do 16 lipca 2025 r. |
Wydanie przez szkołę skierowania na badanie lekarskie kandydatowi, który dokonał wyboru kształcenia w danym zawodzie. |
do 18 lipca 2025 r. do godz. 1500 |
Kandydat zakwalifikowany do przyjęcia potwierdza wolę podjęcia nauki w szkole (i dostarcza oryginały świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, o ile wcześniej złożył kopie), zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu, dwa zdjęcia, a w przypadku kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów kształcących pracowników młodocianych – umowę o pracę. |
21 lipca 2025 r. do godz. 1200 |
Ogłoszenie list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do szkoły. |
do 24 lipca 2025 r. |
Ewentualne wystąpienie do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia do szkoły. |
od 22 lipca do 8 sierpnia 2025 r. |
Postępowanie uzupełniające |
- 6 Postępowanie odwoławcze
- W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic (opiekun prawny) kandydata może wystąpić do Komisji Rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.
- Uzasadnienie sporządza się w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica (opiekuna prawnego) kandydata z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawniała do przyjęcia, oraz liczbę punktów, którą kandydat uzyskał w postępowaniu rekrutacyjnym.
- Rodzic (opiekun prawny) kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
- Dyrektor szkoły rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia Komisji Rekrutacyjnej, o którym mowa w ust. 3, w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
- 7 Przechowywanie danych osobowych kandydatów i dokumentacji postępowania rekrutacyjnego
- Dane osobowe kandydatów przyjętych do szkoły, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego, oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym uczeń uczęszcza do szkoły.
- Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych, zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego, są przechowywane w szkole przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły została wniesiona skarga do sądu administracyjnego i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.
- 8 Skład, zadania i zasady pracy Komisji Rekrutacyjnej
- Skład, zadania i zasady pracy Komisji Rekrutacyjnej określone są w zarządzeniu dyrektora szkoły w sprawie powołania Komisji Rekrutacyjnej.
Załącznik nr 1
Zajęcia edukacyjne brane pod uwagę podczas rekrutacji
do klas pierwszych Technikum Nr III
na rok szkolny 2025/2026
Zawód |
Przedmioty wymienione w ustawie z dnia z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Rozdział 6 |
Zajęcia edukacyjne ustalone przez dyrektora szkoły |
technik ekonomista |
język polski, matematyka |
język obcy, informatyka |
technik reklamy |
język obcy, informatyka |
|
technik organizacji turystyki |
język obcy, geografia |
|
technik hotelarstwa |
język obcy, informatyka |
|
technik żywienia i usług gastronomicznych |
język obcy, biologia |
|
technik architektury krajobrazu |
język obcy, informatyka |
Zajęcia edukacyjne brane pod uwagę podczas rekrutacji
do klas pierwszych Branżowej Szkoły I Stopnia
na rok szkolny 2025/2026
Zawód |
Przedmioty wymienione w ustawie z dnia z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Rozdział 6 |
Zajęcia edukacyjne ustalone przez dyrektora szkoły |
kucharz |
język polski, matematyka |
biologia, technika |
fryzjer |
biologia, technika |
|
fryzjer, cukiernik, piekarz, sprzedawca (klasa wielozawodowa) |
biologia, technika |