Ogólnopolska olimpiada "Zwolnieni z Teorii" powstała w 2014 roku. Jest oparta o nowoczesną metodę nauczania polegającą na tym, że robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się praktyczne kompetencje potrzebne w życiu zawodowym.

  • Po zakończeniu projektu uczestnicy otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP.
  • Najlepsze zespoły w Polsce rywalizują o nagrody, takie jak “Wilki”, które wręczane są przez przedstawicieli władz państwowych i prezesów firm.

Uczniowie:

  • Zdobywają praktykę i wiedzę z zakresu zarządzania projektami.
  • Odbierają certyfikaty i nagrody.
  • Wpływają na swoje otoczenie, zmieniając je na lepsze.
  • Poznają wyjątkowych ludzi i dołączasz do społeczności aktywnych osób.

Pitch Contest

Uczniowie mogą zdobyć 2 dodatkowe Złote Wilki.
Będą mogli to zrobić w ramach Pitch Contest – konkursu na przedstawienie swojego projektu w formie 3-minutowego, porywającego wystąpienia. Zespoły zaprezentują się na Scenie Głównej przed publicznością i jurorami ze świata biznesu. Wezmą udział w ćwierćfinałach i półfinałach. Najlepsze 3 zespoły wystąpią podczas Gali Głównej w finale Pitch Contest! To dla uczniów doskonała okazja do zdobycia doświadczenia w przemawianiu publicznym i dodatkowych nagród. Uczestnicy Pitch Contest mogą zdobyć aż 2 Złote Wilki Pitch Contest: jeden wybierany przez jury, a drugi – przez publiczność. Uczennice z naszej szkoły prowadzą stronę internetową na platformie Olimpiady "Zwolnieni z Teorii" i realizują poszczególne etapy konkursu. Uczennice z kl. 2 TR w marcu br. w ramach projektu społecznego "Niekoniecznie inni" zorganizowały warsztaty informacyjno-sensoryczne w trzech Szkołach Podstawowych Nr 2, 4 i 5 w Oświęcimiu oraz w szkołach w Babicach, Gorzowie i Przeciszowie. Szkoły te zamieściły wzmianki medialne o drużynie "Niekoniecznie inni" i temacie dot. spektrum autyzmu. Klaudia, Julia i Kornelia z zespołu "Niekoniecznie inni" udzieliły wywiadu dla Radia Kraków na temat realizacji swojego projektu społecznego. Zespół wykazał się dużą samodzielnością w wykonywaniu poszczególnych zadań: zbiórka pieniędzy na potrzeby projektu, pozyskiwanie sponsorów, nawiązanie współpracy z partnerami biznesowymi, (np. Bubble Tea) projektowanie loga i plakatów oraz ulotek, reklama plakatów z firmą MZK Oświęcim oraz pieczenie i sprzedaż ciasteczek z własnym logo "Niekoniecznie inni". Natomiast uczennice z kl. 2 TAK w ramach projektu społecznego "Fight_lapa" zorganizowały zbiórkę żywności dla psów i kotów w naszej szkole i przekazały do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Oświęcimiu. Dziewczęta otrzymały Certyfikat Dobrego Serca. 

Strona olimpiady:     Zwolnieni z Teorii