19 kwietnia w naszej szkole gościliśmy Panie będące pracownikami naukowymi Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zachęcające naszych uczniów do studiowania w tej szacownej uczelni.

 

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że nowoczesny rolnik ma wiedzę między innymi z robotyki, chemii, dietetyki, ekologii i biznesu, musi orientować się w najnowszych technologiach i umieć je zastosować w codziennej pracy. Dziś praca rolnika to nie tylko sadzenie, sianie, pielęgnacja roślin , ale też przewidywanie terminów zbioru plonów w oparciu o dane zbierane przez roboty. Rolnik zna się na ochronie środowiska, uprawach i zwalczaniu szkodników przy użyciu nowoczesnych środków ochrony roślin i zaawansowanych maszyn, dba o równowagę w ekosystemie i kształtowanie otaczającego nas krajobrazu.
To tylko niektóre rzeczy, które można poznać studiując na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.