28.09-1.10.2007 r. Czterech uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Święcie Chleba we włoskim mieście Savigliano, prezentując polskie wyroby piekarskie i cukiernicze.
21.02.2008 r.

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Aktywnego Absolwenta.

5.06.2008 r.

Powiatowy Zespół Nr 4 przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła bez przemocy”.

wrzesień 2008 r.

4 uczennice z klasy IV Technikum Hotelarskiego odbywały miesięczny staż w hotelach francuskich, w położonych w Alpach miejscowościach Les Hauches oraz Chamonix.

3 listopada 2008 r. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała Paulina Buchała, uczennica klasy IV TE.
5 listopada 2008 r. Szkoła została zwycięzcą tegorocznej V edycji konkursu „Oświęcim dla turysty”, zdobywając Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Oświęcimia.
grudzień 2008 r. Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji „Szlachetna paczka”.
5 lutego 2009 r. Po raz pierwszy nasza szkoła zorganizowała warsztaty dla gimnazjalistów: „Twój zawód – Twoja przyszłość”.
24-25 marca 2009 r. Prezentowaliśmy ofertę szkoły na jubileuszowych, X Powiatowych Targach Edukacyjnych
2 kwietnia 2009 r. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Przedsiębiorczości, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy Prezydenta RP.
17-18 kwietnia 2009 r. Uczniowie klasy IV TE, Beata Gacek i Wojciech Kolasa, uczestniczyli w zawodach centralnych XIV Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich i uzyskali tytuł finalisty.
3-4 czerwca 2009 r.

Szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Katyń… Ocalić od zapomnienia”. Na terenie naszej szkoły zasadziliśmy Dąb Pamięci dla uczczenia zamordowanego w Katyniu aspiranta Policji Państwowej, Michała Ptaszkowskiego.

5 czerwca 2009 r.

Cała społeczność szkolna wzięła udział w happeningu przeciwko agresji w ramach Dnia „Szkoła bez przemocy”.

czerwiec 2009 r. Szkoła uczestniczyła w edukacyjnym programie Unii Europejskiej eTwinning, a nasz projekt otrzymał Krajową Odznakę Jakości.