wrzesień 2009 r. Dwudziestolecie wymiany ze szkołą z Dachau. Spotkanie z udziałem pani konsul Elżbiety Sobotki, burmistrza Petera Burgela, starosty Hansjorga Christmanna oraz przedstawiciela Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży pani Natalii Hoffmann. Szczególne podziękowania skierowano w stronę Roberta Baarasa, byłego nauczyciela ze szkoły w Dachau, który był pomysłodawcą wymiany i prowadził ją przez wiele lat.
8 kwietnia 2010 r.

W OCK młodzież naszej szkoły przygotowała powiatową akademię w 5 rocznicę śmierci Jana Pawła II. Przedstawienie pod tytułem „Spotkanie z Wujkiem”, nawiązywało do wakacyjnych wyjazdów Karola Wojtyły i młodzieży studenckiej na spływy kajakowe.

23 kwietnia 2010 r. Odbyła się miejska akademia z okazji rocznicy zbrodni katyńskiej. Przedstawieniem „Prawda i pamięć” uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły uczcili pamięć ponad 21 tysięcy Polaków zamordowanych w Lesie Katyńskim.

23 kwietnia 2010 r.

Uczeń klasy III TKH, Bartosz Golasik, zajął VII miejsce w finale Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo - Menedżerskich we Wrocławiu i uzyskał tytuł laureata.
1-7 maja 2010 r.

Comenius. W ciągu całego roku szkolnego 2009/ 2010 szkoła uczestniczyła w ramach programu Comenius w Partnerskim Projekcie Szkół „Wykorzystanie aromatycznych ziół i przypraw w tradycyjnych przepisach”. Jest on realizowany przez 9 szkół z Francji, Belgii, Rumunii, Włoch, Cypru, Turcji oraz Polski od września 2009 r. i będzie trwał do czerwca 2011 r. W terminie 1 -7 maja 2010 r. 3 grupy liczące po 6 uczniów wyjechały do 3 szkół partnerskich: do Turcji, Rumunii i na Cypr.

maj 2010 r. 20-lecie wymiany z Dachau. Dalszy ciąg obchodów dwudziestolecia wymiany. W MDSM w Oświęcimiu zorganizowano uroczyste spotkanie z udziałem wicestarosty Józefa Krawczyka, wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Beaty Karkoszki, emerytowanego dyrektora PZ4 SEG Władysława Kwaśnego, inicjatorki wymiany ze strony polskiej Stanisławy Zajas oraz obecnej dyrektor, Bogusławy Bebak.
11 czerwca 2010 r. Projekt naszej szkoły „Tastes of Europe” znalazł się w gronie laureatów konkursów programu eTwinning i zajął II miejsce w swojej kategorii.
27.09-1.10.2010 r. wycieczka klas turystycznych do Paryża
12-14 kwietnia 2011 r. 8 miejsce Małgorzaty Drabczyk w finale ogólnopolskiej III Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Kołobrzegu
14 kwietnia 2011 r. koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego „A my nie chcemy uciekać stąd…” w Oświęcimskim Centrum Kultury w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły pod opieką Jarosława Górnickiego
2011/2012 r. udział w programie „Szkoła z klasą 2.0”