Tym razem w czwartek, 26 października, w Galerii Książki uczestniczyliśmy w spotkaniu z Marzeną Rogalską, naszą krajanką, mieszkanką Chełmka, absolwentką oświęcimskiego „Konara”,  polską dziennikarką telewizyjną i radiową, piosenkarką i aktorką użyczającą też swojego głosu w wielu dubbingach.

Pani Marzena jest również autorką powieści „Wyprzedaż snów”. Rzeczywiście, jak mówi sam tytuł, to wzruszająca opowieść trochę jak ze snu. To również książka o szczególnym klimacie, który sprawia, że czyta się ją zachłannie od pierwszego zdania.

Na spotkaniu padło wiele pytań do gościa, m.in. o kolejne powieści i dowiedzieliśmy się, że na Walentynki czytelnicy otrzymają miły prezent w postaci kolejnego tomu. Pani Marzena z pasją opowiadała o swoim życiu, młodzieńczych marzeniach i pokonywaniu niepowodzeń oraz o szkolnych przyjaźniach. Zmotywowała nas do pracy i ciągłego poszukiwania swojego miejsca w życiu. Do realizowania swoich ideałów i modyfikowania swoich planów na przyszłość. Dziękujemy za to spotkanie, „ciepły” wpis w książce, wspomnienia i inspirację!

Tekst: Estera Rzenno-Katerla