Dzisiejszy dzień od początku zapowiadał się ciekawie. O ósmej zjedliśmy śniadanie, po czym przygotowaliśmy się do gry terenowej Bieszczady Challange

O ósmej zjedliśmy śniadanie, po czym przygotowaliśmy się do gry terenowej Bieszczady Challange, zadbawszy przede wszystkim o ubranie porządnych górskich butów, które i tak nie zdały egzaminu. W drogę wyruszyliśmy o dziewiątej, podzieleni na dwie grupy, wyposażeni w mapy, krótkofalówki oraz wskazówki od naszego przewodnika. Naszym celem były pozostałości po dawnej wsi w Bereźnicy Niżnej, która uległa wyludnieniu i zniszczeniu w roku 1945 w wyniku działań UPA. Po drodze zmierzyliśmy się ze stromymi zejściami, błotem i strumieniami w poszukiwaniu „skarbów”. Po dojściu do celu i wysłuchaniu ciekawych informacji na temat dawnej wioski udaliśmy się z powrotem do naszego domku, aby zjeść szybki posiłek, przebrać się i wyruszyć na jezioro Solińskie. Na miejscu spędziliśmy aktywnie czas, pływając pontonami po jeziorze. Ostatnią atrakcją był rejs statkiem i podziwianie pięknych widoków. Przy okazji mogliśmy się dowiedzieć paru ciekawostek o okolicy i posłuchać piosenek o Bieszczadach.

Po wyczerpującym dniu przyszedł czas na posiłek. W ciepłej atmosferze przy ognisku zjedliśmy kiełbaski, spędzając miło wieczór. Dzisiejszy dzień nauczył nas, jak współpracować i pomagać sobie w ekstremalnych warunkach.

Autorzy: Wiktoria Ciemiera, Aleksandra Ciemiera, Daria Grzesło, Monika Nelec