16 i 17 maja w naszej szkole odbyły się dni drzwi otwartych.

Wszyscy, którzy w tych dniach odwiedzili Ekonomik, mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, zobaczyć pracownie, w których odbywają się zajęcia z przedmiotów zawodowych, porozmawiać z uczniami i zdobyć informacje na temat oferowanych zawodów. Odwiedzający mogli uczestniczyć w ciekawych zajęciach, takich jak warsztaty wykonywania biżuterii czy sadzenia roślin doniczkowych oraz skorzystać z usług fryzjerek, które prezentowały swoje umiejętności i wszystkim chętnym kręciły przepiękne loki i fale. W pracowniach gastronomicznych prowadzone były zajęcia pokazowe „Potrawy wiosenne”. Przybywając do naszej szkoły, absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mogli zobaczyć, jak wygląda zaplecze dydaktyczne: sala gimnastyczna, salka do fitnessu, biblioteka i czytelnia, która w tych dniach wypełniona była pachnącymi ziołami. Oprócz podstawowych informacji na temat Ekonomika prezentowane były informacje o projektach, w których bierzemy udział, m.in. Erasmus+ „Praktyka za granicą – dobry krok do sukcesu” i Wolontariat Europejski.