Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice naszego kontynentu i w jego organizację angażują się kraje z całego świata. Z pełną listą uczestniczących w inicjatywie państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.
Ekonomik po raz kolejny wziął udział w tej inicjatywie. My jednak święto obchodziliśmy cały tydzień. Uczniowie z klas III TAH, III TE, II TGp, II TARp, II THp, II TETp i I TEGp na lekcjach informatyki, obsługi informatycznej w hotelarstwie oraz biura rachunkowego wzięli udział w interaktywnych zajęciach, których celem było nie tylko przybliżenie tematyki związanej z wydarzeniem, ale przede wszystkim zwrócenie uwagi na liczne zagrożenia, które wiążą się z korzystaniem z Internetu. Materiał dydaktyczny został także udostępniony za pośrednictwem platformy e-podręczniki pod hasłem :"Jak bezpiecznie zwiedzać cyfrowy świat?".
Uczniowie, których zaciekawiła tematyka cyberbezpieczeństwa, mogli wziąć udział w webinarium przygotowanym przez Cyfrowy Dialog i Amazon: "Jak nie dać się zaskoczyć cyberprzestępcom? Szybki i skuteczny kurs cyfrowej samoobrony" lub w konferencji online organizowanej przez Polskie Centrum Programu "Safer Internet". Ze względu na panujące warunki epidemiologiczne wszystkie wydarzenia odbywały się w trybie zdalnym.


Tekst i zdjęcia: Monika Wróbel