Pierwszego grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się Turniej Wiedzy o AIDS, w którym wzięły udział klasy drugie i trzecie technikum. Przedstawiciele poszczególnych klas odpowiadali na pytania związane z profilaktyką choroby, drogami zakażenia wirusem HIV oraz zachowaniami zwiększającymi ryzyko zachorowań. W niezwykle zaciętej rywalizacji międzyklasowej udało się wyłonić najlepiej przygotowane drużyny. Zwyciężyły klasy III TRA (w składzie: Martyna Nowak, Paulina Romanek, Monika Wawro, Paweł Płonka) oraz II TEA (Martyna Szypuła, Martyna Tyrpa, Patrycja Przewoźniak, Anna Brózda). Drugie miejsce zajęła klasa III TG, którą reprezentowały: Patrycja Talaga, Katarzyna Siwek i Justyna Nowotarska. Na trzecim miejscu uplasowały się dziewczyny z II TG: Weronika Marciszonek, Aleksandra Lisak oraz Jessika Enson.

Turniej odbywa się w naszej szkole po raz szósty. Jego celem jest promocja zdrowego i odpowiedzialnego stylu życia oraz dokonywania przez młodych ludzi mądrych wyborów. Nasza młodzież już wie, że życie jest zbyt interesujące i pasjonujące, by je narażać, podejmując nieprzemyślane i ryzykowne zachowania.

Tekst: Agnieszka Pilarczyk-Wawręty